
Jan Ekholm |

Martin Samuelsson |

Joakim Kinnander
|
Djerv - Haukeland: 24-4 (9-0/6-2/9-2)
Nytt oppgjør mot Haukeland og denne gangen ble seieren langt større enn sist. Mye av grunnen er nok at Djerv stilte med to rekker, mens HIBK bare stilte med fem utespillere. Alle har vel opplevd at det iblant kan være vanskelig å få med folk til kampene, men Haukeland må mobilisere til de videre kampene i sesongen, ellers vil de bli en kansteball.
Djerv hadde ingen problemer med å slå gjestene hjemme i Vitalitetssenteret. Fra Jannes første scoring lå i nettet etter to minutter var kampen er parademarsj. Nok en gang imponerte førsterekken stort med fantastisk samspill og høy effektivitet foran mål.
For andrerekken gikk det merkelig trått og lite stemte. Her må det mer øving og drilling til. Nøkkelen blir nok å finne en spillestil som passer andrerekken, for slik det er nå virker det som at vi prøver for hardt, i stedet for å se etter enke løsninger.
Janne ble for øvrig dagens mål- og poengkonge med hele 8+5, mens Joakim ble pasningskonge med 7 assists
Referat av Anders
| Copyleft © Djerv innebandy 2006 |
|
|