 Linn Marit Hermansen |  Morten Nyland |  Alexandra Sæle Sæbø |
Fjell 2 - Djerv Mix 4-6 (0-2/2-0/2-4)
Utv: Fjell 1x2, Djerv 2x2
For en kamp ! Det var god gammel glede å spore i alle de svært ulike ansiktene hos Djerv Mix. Dette var innebandy på sitt morsomste. En kamp som vippet fram og tilbake, hvor begge lag fikk satt sin lagmoral og psyke på prøve. Djerv stilte med to full rekker, halvparten pene og halvparten mindre pene. De pene stod for 4 av de 6 scoringene våre. Alexandra ble dagens toppscorer med to fulltreffere, mens Annika og Line puttet en hver.
Djerv ledet greit 2-0 etter første periode mot Fjell's fem utespillere. Spillet var til tider bra, men underlaget i Landåshallen er alltid en, bokstavelig talt, hard nøtt. Høydepunktet var Pilons flotte passning til Line på bakerste stolpe. 2. periode var forsåvidt ikke noe spesielt dårligere enn 1, men likevel maktet vi ikke å score. Det gjorde derimot Fjell to ganger, og dermed var vi like langt. Spenningen var deilig høy, slik som vi liker det. Dessverre ble det også en famlende start på 3.periode hvor vi fortsatte å være svært gavmilde bakover. Fjell leder 4-2 da det gjenstod 6 1/2 minutt. Stemningen i laget var absolutt på et bunn-nivå, men ingen surmulte høylytt - bra ! Herr Krogh hadde i flere minutter hatt en hissig tone med Fjells hissigpropp Trond Andersen, noe som endte med et, for han å være, ampert slag på køllen til nevnte Trond. 2 minutter og det hele så helsvart ut. Men det var akkurat denne 2. minutteren vi trengte for å snu kampen. For undertallspillet vårt var veldig bra. Vi kjørte over Fjell i deres eget overtallspill og Pilon satte ballen knallhardt i krysset etter løp bak målet deres. 4-3 og nytt håp. I samme sekund som Krogh satte sine ben på parketten igjen fra utvisningsboksen, fikk han ballen. Han så opp og passet direkte til Alexandra som stod umarkert i midten, 4-4 !
Dette skulle vi vinne. Djerv kjørte på og over Fjell de siste minuttene. Og da Annika satte 5-4 og Jørgen 6-4 var gledescenene vanvittige. Jenter og gutter i ellevill omfavnelse. Herlig !
For Djerv Mix: Inge
| Copyleft © Djerv innebandy 2006 |
|
|